Czy można przetrwać dachowanie pojazdu w sobotę? - szkolenie bhp

safety day poznań

W kontrolowanych warunkach poznajemy co dzieje

Szkolenia BHP są częścią przygotowania do rzeczywistych wydarzeń. Większość ludzi uważa je za zbędne, niepotrzebne. Zupełnie mylnie. Szkolenie z BHP może przybrać np. formę przygotowania do zachowania podczas jazdy samo

Czy można przetrwać dachowanie pojazdu w sobotę? - szkolenie bhp safety day poznań
chodowej. Symulator dachowania może nam uzmysłowić jak potwornie niebezpieczne jest samo dachowanie. W kontrolowanych warunkach poznajemy co dzieje się z ciałem ludzkim podczas takiego niebezpiecznego zdarzenia.

Gdy jedziemy samochodem i nigdy nie doświadczyliśmy kolizji, możemy mieć przeświadczenie o swoim bezpieczeństwie w samochodzie. Stalowa puszka ochrania nas i nic nam nie grozi. Nie da się być bardziej w błędzie. Podczas dachowania, mimo, że faktycznie samochód może wytrzymać i fizycznie nie poddać się, jesteśmy narażeni na ogromne przeciążenia. Nasze ciało nie jest przystosowane do takiej traumy. Wiele osób nie przeżywa takiej wypadku, mimo, że samochód nie wyglądał najgorzej. Dochodzi do wszelakich złamań, skręceń. Dachowanie jest niebezpieczne nawet gdy jesteśmy zapięci pasami. Nie muszę chyba opowiadać co się dzieje z człowiekiem, który dachuje i nie jest przypięty.

Jeśli jesteśmy świadomi zagrożeń jakie czekają na nas każdego dnia, lepiej zachowujemy się na drodze. Jeździmy ostrożniej i z większą uwagą. Dlatego takie szkolenie powinien przejść każdy, kto czuje się na drodze bezpiecznie i jeździ zbyt szybko.


Jazda z zapiętymi pasami bezpieczeństwa

Każdy z nas chociaż raz dziennie mija na drodze kierowcę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Takim osobom przydałoby się przypomnienie podstawowych zasad BHP jazdy na drodze. Z tego powodu warto pomyśleć o tym, to przejść dodatkowe szkolenia przypominające jak prawidłowo jeździć autem. Bodźcem skłaniającym do takich przemyśleń może być przeżycie dachowania. Na całe szczęście niekoniecznie realnego. Symulator dachowania to urządzenie, która pozwala przeżyć wypadek bez żadnych strat. Wszyscy, którzy poddają się takiej próbie, zaczynają być bardziej świadomi tego w jaki sposób pasy bezpieczeństwa chronią ich życia. Prawidłowo zapięte pasy pozwalają na uniknięcie śmierci nawet w połowie przypadków kolizji drogowych. Powinni o tym pamiętać nie tylko kierowcy, ale również wszyscy pasażerowie. W końcu osoba kierująca pojazdem dba nie tylko o siebie, lecz także o wszystkich podróżnych. Istotne jest to, aby prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Wydaje się, że nie można popełnić większych błędów w tej czynności, jednak prawda okazuje się inna. Bardzo wiele osób nieumiejętnie zapina pasy przez co są one nieskuteczne. Podczas nieprzewidzianych kolizji drogowych mogą nawet pogorszyć stan zdrowia podróżującego. Z tego powodu warto zapoznać się z prawidłowymi zasadami zapinania pasów bezpieczeństwa w aucie.


Szkolenia bhp oraz inne

Symulator dachowania, szkolenia bhp oraz inne to tylko niewielki wycinek z bogatej oferty niejednej firmy zajmującej się prowadzeniem szkoleń. Okazuje się, że takich podmiotów na naszym rynku jest dosyć dużo, ale też i zapotrzebowanie na tego typu usługi jest spore. Można chyba nawet zaryzykować stwierdzenie, że w tym obszarze podaż równoważy się z popytem. Jeśli chodzi o szkolenia bhp to te adresowane są do konkretnych pracowników., bo przecież inne przepisy w tym względzie obowiązują górników, inne lekarzy, a jeszcze inne pracowników biurowych.
Skoro już został wywołany temat szkoleń, zatrzymajmy się przy tej kwestii na chwilę, bo warta jest omówienia. Otóż, znawcy przedmiotu twierdzą, że dobre szkolenie to jest to, w co naprawdę warto zainwestować. Na pewno coś w tym jest. Zresztą, gros osób właśnie dzięki odpowiednim szkoleniom zdołało poprawić swoją pozycję zawodową na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. No cóż, takie są realia i trzeba się w jakiś sposób do nich dostosować. Z jednej strony mamy dużo więcej możliwości zarobkowania niż jeszcze jakieś dwadzieścia lat temu, ale jednocześnie też rosną wymagania wobec potencjalnych pracowników. Na szczęście każdy, kto tylko chce pracować, ma na to realne szanse, bo zawsze przecież może dzięki szkoleniom zdobyć dodatkowe kompetencje.


Pobudzanie wyobraźni

Większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zapinanie pasów bezpieczeństwa jest podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Można się o tym przekonać uczestnicząc w niezwykle interesujący eksperymencie mającym pokazać w jaki sposób zachowuje się auto oraz osoba w nim podczas kolizji drogowej. Symulator dachowania to urządzenie, które można wypożyczyć na różne eventy w celu zapewnienia jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Istnieje niezwykle duża szansa na to, że większość z nich od tej pory będzie zapinać pasy za każdym razem, kiedy tylko wejdzie do samochodu. Oczywiście jest to podstawowe BHP jazdy samochodem niezależnie od tego czy siedzimy na miejscu kierowcy czy na miejscu pasażera. Niestety według wielu statystyk polscy kierowcy nie zapinają pasów, które mogą zredukować ryzyko wypadków śmiertelnych nawet o połowę. Dlaczego Polacy nie dbają o swoje zdrowie i życie? Może nie mają świadomości jak bardzo zabezpieczają ich pasy. Wszystkie szkolenia kierowców powinny obejmować rzetelne informowanie na temat skutków braku zapinania pasów bezpieczeństwa. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż nie wszyscy potrafią je prawidłowo zapiąć. Może się to wydać dziwne, jednak większość śmiertelnych wypadków jest spowodowana nieprawidłowym zapinaniem pasów, które w danej sytuacji zamiast chronić zagrażają życiu.


Pamiętajmy bowiem że nawet znane od

Nikogo z nas z pewnością nie trzeba przekonywać o tym jak istotna i ważna jest bezpieczna jazda samochodem. Każdego, kto ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości wypadałoby zabrać do miejsca, gdzie znajduje się, chociażby takie urządzenie jak symulator dachowania, które bardzo jasno i dobitnie pokazuje jak tragicznym wydarzeniem jest wypadek. Niestety, mimo powszechnej świadomości tego, że kolizje drogowe grożą dramatycznymi konsekwencjami to wciąż są wśród nas osoby zachowujące się na drodze w sposób nieodpowiedzialny. Jak podaje nasza polska policja od wielu lat głównymi grzechami polskich kierowców są niezmiennie brawura za kółkiem oraz jazda w stanie nietrzeźwym. Naprawdę trudno jest zrozumieć ludzi, którzy wiedząc jak wielkie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda "na podwójnym gazie" wciąż to ryzyko podejmują. Małym pocieszeniem w tym względzie może być jednak fakt, że mimo wszystko polskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Nie tylko bowiem ogólny stan nawierzchni się poprawia, lecz także i kierowcy zwracają coraz większą uwagę na drogowe bhp. Pomimo jednak tego, że kultura kierowców wzrasta to wciąż wydaje się, że konieczne są wszelkie szkolenia z tego zakresu. Pamiętajmy bowiem, że nawet znane od lat zasady drogowych zachowań warto sobie co jakiś czas przypominać, aby nie popaść w rutynę.